Arduino Başlangıç Dersleri

Arduino temel anlamda hızlı ve pratik bir şekilde dijital ortamda ürün geliştirme platformudur. Açık kaynak kodları ve mikrodenetleyicinin kullanılabilir bir kart ile modül haline getirilmesi çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Tabi ki bu demek değildir ki sihirli bir dokunuşla projeler zihin dünyamızdan bir anda hayata geçirilebilecek. Mutlaka arduino kullanabilmek için basit düzeyde de elektronik bilgisi gerekmektedir. Arduino piyasaya çıktığı andan itibaren büyük bir ivme ile çok büyük kitlelere ulaşmasının altında yatan neden, zihin dünyasında hayata geçirilmeyi bekleyen onlarca projeleri olan öğrenciler, hobby amacıyla ilgi duyanlar, mühendisler, öğretmenler gibi geniş bir tabanda, elektroniğin ve yazılımın karmaşasından sıkılmış, maddi külfetinden veya çok uzun zaman alması, stresli olması gibi nedenlerle kenarda bekleyen binlerce belki on binlerce insana fikirlerini hayata geçirme imkanı sunmasıydı. Arduino bu başarıyı yakaladığında yani büyük talep görmesiyle birlikte arduino ile geliştirilebilecek çevresel etmenlerde hızla yayıldı. Örneğin normal şartlarda herhangi bir mikrodenetleyici kullanarak bluetooth modülü ile haberleşme devresi ve yazılımı çok karmaşık ve çok zaman alabilecek bir iş iken arduino’nun açık kaynak kodu sayesinde diğerine nazaran daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Arduino ile neler yapılabilir? Arduino’da ise bu mantık nasıl işletilmekte? Ve ne gibi kolaylıklar sunmakta? bunun gibi pek çok soruya cevap niteliğinde olacak Arduino derslerini takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

ARDUINO DERSLERİNE HEMEN BAŞLAYIN…

One thought on “Arduino Başlangıç Dersleri

  • 14/12/2015 tarihinde, saat 17:54
    Permalink

    Çok güzel anlatıyorsunuz gerçekten hayal dünyam genişledi eğer gerçekten bu programcılığı öğrenmek isteyenler bu sitede birşeyler öğreneceğinden eminim Yazılarınızın devamını bekliyorum..

    İyi günler.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: