Arduino Başlangıç Dersleri

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Arduino temel anlamda hızlı ve pratik bir şekilde dijital ortamda ürün geliştirme platformudur. Açık kaynak kodları ve mikrodenetleyicinin kullanılabilir bir kart ile modül haline getirilmesi çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Tabi ki bu demek değildir ki sihirli bir dokunuşla projeler zihin dünyamızdan bir anda hayata geçirilebilecek. Mutlaka arduino kullanabilmek için basit düzeyde de elektronik bilgisi gerekmektedir. Arduino piyasaya çıktığı andan itibaren büyük bir ivme ile çok büyük kitlelere ulaşmasının altında yatan neden, zihin dünyasında hayata geçirilmeyi bekleyen onlarca projeleri olan öğrenciler, hobby amacıyla ilgi duyanlar, mühendisler, öğretmenler gibi geniş bir tabanda, elektroniğin ve yazılımın karmaşasından sıkılmış, maddi külfetinden veya çok uzun zaman alması, stresli olması gibi nedenlerle kenarda bekleyen binlerce belki on binlerce insana fikirlerini hayata geçirme imkanı sunmasıydı. Arduino bu başarıyı yakaladığında yani büyük talep görmesiyle birlikte arduino ile geliştirilebilecek çevresel etmenlerde hızla yayıldı. Örneğin normal şartlarda herhangi bir mikrodenetleyici kullanarak bluetooth modülü ile haberleşme devresi ve yazılımı çok karmaşık ve çok zaman alabilecek bir iş iken arduino’nun açık kaynak kodu sayesinde diğerine nazaran daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Arduino ile neler yapılabilir? Arduino’da ise bu mantık nasıl işletilmekte? Ve ne gibi kolaylıklar sunmakta? bunun gibi pek çok soruya cevap niteliğinde olacak Arduino derslerini takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

ARDUINO DERSLERİNE HEMEN BAŞLAYIN…

Arduino Başlangıç Dersleri” için bir görüş

  1. Çok güzel anlatıyorsunuz gerçekten hayal dünyam genişledi eğer gerçekten bu programcılığı öğrenmek isteyenler bu sitede birşeyler öğreneceğinden eminim Yazılarınızın devamını bekliyorum..

    İyi günler.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.